שאלות ותשובות

בעמוד זה ננסה לענות על כל השאלות שודאי מעניינות אתכם בנוגע לשימוש במכשיר שלנו למניעת זיעה בכפות הידיים והרגליים. באם לא מצאתם תשובה לשאלה שמעניינת אתכם, אתם מוזמנים ליצור קשר ונענה בהקדם

איך המכשיר עובד?


הטיפול פשוט וקל: מפעילים את המכשיר, מחברים את האלקטרודות לקופסת הבקרה, מכוונים לגובה הזרם הרצוי (מתחילים ב-4.0 מיליאמפר MA ובימים הבאים אפשר לעלות ל-5 או 6 לפי ההרגשה), מניחים את הידיים בתוך מגשי המים על המטליות והטיפול מתחיל. המספרים בצג מתחלפים - המכשיר מנהל בעצמו את קצב הטיפול. אחרי 10 דקות מוציאים את הידיים מהמים לשניה ומניחים שוב (הטיימר מראה רק דקות, לא שניות). דבר זה משנה את כיוון הזרם לטיפול אחיד בשתי הידיים. בסיום 20 דקות מוציאים את הידיים ואפשר לשטוף את המכשיר. כיצד כל זה מפסיק את הזיעה? הזרם החשמלי מפחית את פעילות בלוטות הזיעה בעור והזיעה נפסקת אחרי טיפול של 20 דקות כל יום במשך כ-3 שבועות. בהמשך, כל אחד עובר לקצב אישי של בערך פעם בחמישה ימים לשמירה על ההישג של ידיים יבשות ונעימות. כמו בידיים, הטיפול מתאים גם לרגליים. לרגליים אפשר להתחיל בזרם גבוה יותר של 6 מליאמפר.
האם כל אחד/ת יכול/ה להשתמש במכשיר?


כן, ילדים וילדות, גברים ונשים, כל מי שסובל מהזעת יתר בכפות הידיים שאינה נובעת ממחלה.
האם המכשיר מתאים לטיפול ביתי?


כן, כל אחד יכול לרכוש את המכשיר ולהפעיל אותו בעצמו בבית. הוראות ההפעלה ברורות וקיימות באתר. כמו כן, עומד לרשותכם מוקד שירות בטלפון ובדואר אלקטרוני. רצוי ללוות ילדים צעירים בטיפול.
האם יש סכנת התחשמלות?


לא. אל דאגה. המכשיר מופעל על ידי סוללה נטענת ואינו מחובר ישירות לחשמל. הסוללה מספיקה למספר רב של טיפולים, וכאשר היא מתרוקנת, ניתן לטעון אותה מחדש (מצורף למארז מטען המתאים לחשמל בישראל).
האם הטיפול כואב?


טיפול המבוצע על פי ההנחיות אינו כואב, למעט תחושה קלה של אי נוחות. אם בכל זאת חשים בכאב, יתכן שכיוון הזרם גבוה מדי או שקיימת רגישות לטיפול. אם יש פצעונים או סדקים בעור, ניתן להשתמש בוזלין לאיטום. שריטות וחתכים מביאים לרגישות גבוהה, מומלץ להמתין עם הטיפול עד שיירפאו לחלוטין.
באיזו תדירות עלי להשתמש במכשיר?


בשלושת השבועות הראשונים יש להקפיד על טיפול יומי של 20 דקות. ניתן לכוון תחילה את הזרם ל-4.0 מיליאמפר, בהמשך ניתן להגביר את הזרם לפי התחושה ל-6 מיליאמפר. בתוך 4 שבועות ההזעה נפסקת (במעט מקרים פרק הזמן הנדרש מעט ארוך יותר). לאחר שכפות הידיים והרגליים יבשות באופן אחיד, ניתן להפסיק למספר ימים את הטיפול עד שהזיעה חוזרת. בהמשך כל אחד באופן אישי לומד מהי תדירות השימוש במכשיר הנחוצה לו על מנת לשמור על כפות ידיים ורגליים יבשות ונעימות באופן קבוע. לרוב יש צורך בטיפול אחד של 20 דקות פעם ב-5 ימים. לתשומת לב: שימוש בזרם האינטנסיבי ביותר יעזור להשיג תוצאות מהר יותר. אולם, יש להפחית את עוצמת הזרם אם הדבר גורם לאי נעימות או תופעות לוואי (ראו בסעיף תופעות לוואי).
כמה מים יש לשים בתוך המגשים לקראת הטיפול?


יש לשים כמות מים המספיקה בדיוק לכיסוי כפות הידיים או הרגליים – לפי האיזור המטופל. חשוב להקפיד שהאיזור המטופל רטוב כולו וטבול במים בשעת הטיפול, אך לא יותר מכך. כמות גדולה מדי יכולה לפגום בטיפול. לרוב מדובר בכמות של חצי ליטר מי ברז רגילים בכל מגש.
מה צריכה להיות טמפרטורת המים בשעת הטיפול?


טמפרטורת המים אינה משפיעה על הטיפול. ניתן להשתמש בכל טמפרטורה שנעימה למטופל. לרוב משתמשים בטמפרטורת החדר, לעתים מחממים מעט את המים.
האם יש להוסיף משהו למים כדי לשפר את התוצאות?


לרוב אין צורך להוסיף דבר, פשוט להשתמש במי ברז רגילים (לא מים מינרליים ולא מים מזוקקים). יש אנשים שמוסיפים למים רבע כפית מלח או סודה לשתיה. אם כיוון המכשיר על הזרם הגבוה ביותר לא עוזר, ניתן לנסות זאת.
האם יש צורך להשתמש במים מזוקקים, מסוננים או מינרליים?


לא! המכשיר עובד כאשר במים קיימים המינרלים הרגילים של מי ברז. מי שמשתמש במים מסוננים חייב להוסיף רבע כפית של סודה לשתייה לכל ליטר של מים מסוננים.
אחרי כמה זמן אתחיל לחוש שאני מזיע/ה פחות?


אצל כל אחד ואחת זה אחרת, אבל סביר שתוך 3 שבועות תתחילו להרגיש בהדרגה שהמצב משתפר. תוך חמישה שבועות כפות הידיים כבר יבשות, ואפשר להפסיק את הטיפול למספר ימים כדי ללמוד את הקצב הדרוש לכם.
זמן מה לאחר תחילת הטיפול אני מרגיש/ה שאני מזיע/ה קצת יותר. האם זה נורמלי?


למעשה, מדובר בסימן טוב! המשמעות היא שגופך מגיב לטיפול. בעוד מספר טיפולים יורגש האפקט החיובי של הפחתה בהזעה.
אחרי שבועיים כפות הידיים שלי כבר די יבשות, אך האצבעות עדיין מזיעות בקצה. מה עלי לעשות?


צריך לוודא שבזמן הטיפול האצבעות טבולות עד הקצה במים. ניתן להשתמש בגרב או בכפפות מכותנה בזמן הטיפול.
באיזה שלב אוכל להפחית את מספר הטיפולים?


בתחילה הטיפולים הינם בכל יום - 20 דקות כל טיפול. יש להפחית את תדירות הטיפולים כאשר חשים שכפות הידיים ו/או הרגליים כבר ברמת יובש מספקת. מדד סביר לכך הוא כאשר להערכתכם ההזעה פחתה ב-90%. כאשר בשלב כזה מפסיקים בטיפולים, לאחר מספר ימים ההזעה חוזרת. זה הזמן לחזור לטיפולים. בשלב זה באופן אינדיווידואלי כל אחד יחוש מה הקצב הנדרש עבורו כדי לשמור על רמת יובש שמתאימה לו.
מתי מסתיים הטיפול?


לצערנו, הטיפול אינו מסתיים לעולם. גם לאחר שתגיעו בתוך מספר שבועות למצב בו כפות הידיים (והרגליים) יבשות ונעימות, עליכם להמשיך בטיפולים אחת למספר ימים, כל אחד ואחת בקצב המתאים לו /לה כדי לשמור על ההישג של ידיים יבשות. אם נפסיק בטיפולים, הזיעה תחזור (ואז אפשר להתחיל מהתחלה).
עברו מספר שבועות ואני עדיין מזיע/ה בצורה חריגה. מה זה אומר?


בדרך כלל, הדבר מעיד על כך שלא בוצעו מספיק טיפולים באופן סדיר על פי ההנחיות. עברו שוב על ההנחיות ופעלו לפיהן. אפשרות אחרת היא שקיימת בעיה של זיהום פטרייתי המונע את השפעת המכשיר. יש לטפל בתופעה זאת באמצעות משחה מתאימה בהתייעצות עם רופא או רוקח ולהמשיך בטיפול לאחר ריפוי מלא של הזיהום. אפשרות שלישית ונדירה היא שאתם שייכים לקבוצה המצומצמת שהמכשיר אינו עובד עבורם. במקרה כזה, יש להתקשר למוקד השירות ולקבלת הנחיות להמשך התהליך.
האם יש הבדל בטיפול נגד הזעה בכפות ידיים לעומת כפות רגליים?


כן. כפות הרגליים פחות רגישות לטיפול. לכן לפני הטיפול יש לבחור בקופסת הבקרה את האופציה לטיפול ברגליים (feet) ולנסות כיוון של זרם גבוה יותר.
האם יש עלויות משלוח בהזמנת המכשיר?


לא. המשלוח הינו בחינם. המכשיר יגיע לביתכם באמצעות שליח בתיאום טלפוני, ישירות מהיצרן בחו"ל בתוך כעשרה ימי עסקים מיום ההזמנה והתשלום.
כיצד רוכשים את המכשיר?


ברכישה מאובטחת באמצעות כרטיס אשראי ישראלי או בינלאומי ישירות מדף ההזמנה כאן באתר או בטלפון 055-7205535 .
האם יש אחריות על המכשיר?


כן, בהחלט. קודם כל, לכל מי שרוכש/ת יש זכות במשך 60 יום מהרכישה להחזיר את המכשיר אלינו בהרצליה בקופסא המקורית, אפילו אם השתמש/ה בו. כל הכסף יוחזר לכרטיס האשראי. למכשיר עצמו יש אחריות של שנה ולאחר תקופת האחריות יש שירות. המכשיר אמין מאוד ואינו נוטה להתקלקל. במקרים מסויימים, בעיקר עקב ניסיון להטעין את הסוללה בקופסת הבקרה כאשר המכשיר אינו כבוי, קופסת הבקרה יוצאת מאיפוס. במקרה כזה כל מה שצריך לעשות זה לאפס את המכשיר בפעולה פשוטה: באמצעות קיסם או קצה של אטב משרדי, יש לבצע בעדינות "קליק" אחד בנקב שמעליו כתוב "reset".
מהו אורך החיים של הסוללה?


את הסוללה ניתן להטעין מאות פעמים, כלומר, הסוללה יכולה להחזיק מעמד שנים רבות, כמו סוללה של טלפון סלולארי. ומה אחרי מספר שנים אם הסוללה סיימה את חייה? פשוט רוכשים סוללה חדשה ומחליפים. מחיר סוללה חדשה פחות מ-$10 + דמי משלוח.
האם קופסת הבקרה יכולה להתקלקל?


קופסת הבקרה הינה מכשיר אלקטרוני והיא בנויה באופן אמין במיוחד ואינה נוטה להתקלקל. קורה שהמכשיר יוצא מאיפוס, ואז יש לבצע איפוס באמצעות "קליק" אחד בעדינות בנקב שמעליו כתוב "reset". עושים זאת באמצעות קיסם או קצה של אטב משרדי. ומה אם בכל זאת קופסת הבקרה מתקלקלת? אם זה קורה בתקופת האחריות (שנה), שולחים אלינו להרצליה את הקופסא התקולה ומקבלים קופסה חדשה ללא תשלום. אם זה קורה לאחר תקופת האחריות, ניתן לרכוש קופסת בקרה חדשה במחיר $89 כולל משלוח. אבל כאמור, קופסת הבקרה בנויה באופן אמין ואינה נוטה להתקלקל.
מהם המימדים של המכשיר: אורך, רוחב, גובה ומשקל?


לקוחות רוצים לדעת לפני רכישה את מימדי המכשיר, מבחינת אחסון, ניידות והאפשרות לקחת את המכשיר לנסיעות בארץ ובחו"ל. ובכן, להלן המימדים: אורך 33 ס"מ, רוחב 26 ס"מ וגובה 8 ס"מ. משקל המכשיר 1,470 גרם (כולל המטען, הכבלים וכל החלקים שבמארז). לסיכום: המכשיר קומפקטי וקל ואין בעייה לקחת אותו לנסיעות.