המעגל המלחיץ של המזיעים בכפות הידיים


מזיעים בכפות הידיים
המעגל המלחיץ של המזיעים בכפות הידיים

התופעה של הזעת יתר בכפות הידיים ידועה ומוכרת. סובלים ממנה כ-3% מתושבי מדינת ישראל, כלומר כ-300,000 אנשים, ילדים בני נוער ומבוגרים, נשים וגברים כאחד.

אנשים הסובלים מבעייה זאת מכירים היטב את הקשיים החברתיים והתפקודיים הכרוכים בהזעת יתר. לעתים התופעה יוצרת מעגל לחץ שרק מחריף את התופעה ואת הנזקים שהיא גורמת.

כך למשל, תלמיד הסובל מהזעת יתר, כאשר הוא ניגש למבחן, מתוך חשש שבידיו המזיעות ירטיב את דף הבחינה, בנוסף ללחץ הטבעי מן המבחן, נלחץ יותר מחבריו ומזיע אפילו עוד יותר. הדבר פוגע גם ברמת הריכוז שלו, מביא להסחת דעת ובסופו של דבר גם מביא לירידה ברמת הציונים.

כך גם לקראת תחרות ספורט, הסובלים מהזעת יתר מזיעים עוד יותר והדבר מפריע להם לאחוז בכדור, במחבט או בכל אמצעי ספורטיבי אחר, בעיקר בתחרויות. במיוחד אצל הצעירים, הישגיות ספורטיבית חשובה מאוד, וגם בתחום זה אלה המזיעים נשארים מאחור.

במפגשים רומנטיים, במיוחד בפגישות ראשונות, החשש ממגע עם יד רטובה מגביר את הלחץ ואיתו גוברת גם ההזעה. יש בכך פגיעה בבטחון העצמי, בהערכה העצמית ובגורמים חשובים נוספים למציאת בן או בת זוג ראויים. הדבר יכול להשפיע גם בעתיד חיי הנישואין.

בריאיון עבודה, מעמד מלחיץ לכשעצמו, מי שידיו מזיעות, מרגיש שבדיוק כאשר מושיטים לו יד ללחיצת היכרות הוא מזיע עוד יותר, וחושש מן הרושם שיותירו ידיו המזיעות ועל השפעת רושם זה על הסיכוי להתקבל לעבודה. כאשר זה קורה פעם אחר פעם, יש בכך פגיעה משמעותית בקריירה וביכולת ההשתכרות של האדם ובעתידו הכלכלי.

כל אלה מדגימים את המעגל המלחיץ המלווה את חייהם של אלה הסובלים מהזעת יתר בכפות הידיים: הידיעה שהם מזיעים, יוצרת לחץ נפשי המביא איתו כתגובה גופנית הגברה של ההזעה, וכך הלאה.

מצב זה פוגע משמעותית בהיבטים רבים של איכות החיים אצל אלה הסובלים מהזעת יתר בעיקר בכפות הידיים, וגם בכפות הרגליים.

הבשורה הטובה היא שקיים פתרון מוכח, יעיל ובטוח להזעת יתר בכפות הרגליים והידיים. מדובר במכשיר המבוסס על עיקרון המוכר בעולם כבר שנים רבות, בטיפול שנקרא Iontophoresis. הטיפול במכשיר זה יעיל ובטוח ללא תופעות לוואי. יעידו על כך מחקרים מדעיים שפורסמו בכתבי עת מובילים ברפואה וכן נייר עמדה שהוציא איגוד רופאי העור בבריטניה בחודש יוני 2019.

כל אלה מצאו על סמך מדגמים רחבים מאוד של מטופלים, ששיעור ההצלחה גבוה מאוד וזהו הטיפול היעיל ביותר לתרון הבעייה של הזעת יתר בכפות הידיים והרגליים.

10 צפיות