מהי בעצם הזעת יתר?

הזעת יתר בכפות הידיים
כפות ידיים מזיעות פוגעות באיכות החיים

קודם כל שיהיה ברור: עצם ההזעה הינה פעולה חיונית של הגוף כאמצעי לקירור בכל פעם שהגוף מתחמם מעל 37 מעלות. מתחת פני העור מפוזרות על פני כל הגוף מיליוני בלוטות זיעה המפרישות דרך נקבוביות את נוזל הזיעה. כאשר הזיעה מתנדפת, נפלט החום העודף אל האטמוספירה והגוף מתקרר.

בלוטות הזיעה נשלטות על ידי מערכת העצבים. העצבים המפעילים את בלוטות הזיעה מגיבים לגירויים מסוגים שונים: מסרים מהמוח על חימום יתר של הגוף, פעילות הורמונלית, רגשות, פעילות גופנית.

אצל אנשים הסובלים מהזעת יתר, בלוטות הזיעה מספקות תגובה מוגברת לגירויים אלה ובהתאם מייצרים זיעה מעבר לנדרש. ניתן לתאר זאת כך: אצל אנשים שסובלים מהזעת יתר, בלוטות הזיעה נמצאות רוב הזמן במצב פעולה, ולא רק כאשר התנאים מצריכים זאת.

אגב, בניגוד לדעות שגויות, הזיעה מורכבת ב-99% ממים ומעט מלחים וחלבונים ואין בה רעלים. הכבד והכליות הם איברי הגוף האחראים על סילוק רעלים ולא בלוטות הזיעה.

ישנם על פני העור בלוטות זיעה מסוגים שונים, לפי האיזור בגוף. המכשיר שלנו מיועד ומתאים רק להזעת יתר בכפות הידיים והרגליים ואינו משמש למניעת הזעה בשאר איזורי הגוף.

נתון מעניין לידיעה: כ-3% מתושבי מדינת ישראל סובלים מהזעת יתר בכפות הידיים והרגליים. כלומר - כ-300,000 אנשים. חלקם ילדים ובני נוער וחלקם מבוגרים בגילאים שונים. כל אותם אנשים, נלחצים לפני כל מפגש וחוששים מלחיצת יד, וגם מתקשים באחיזת חפצים ותפקוד יום יומי. מדובר בפגיעה ממשית בתפקוד ובאיכות החיים וגם במגבלה חברתית וחבל: יש פתרון מוכח שמחקרים הגדירו כטיפול יעיל ובטוח לעצירת התופעה של הזעת יתר.

5 צפיות